Home » Blog » Al Nasr, echipa lui Walter Zenga, învinge pe Al Wahda cu 4-1

Al Nasr, echipa lui Walter Zenga, învinge pe Al Wahda cu 4-1

Al Nars invinge pe Al Wahda cu 4-1 in Pro League

Al Nasr invinge pe Al Wahda cu 4-1 in Pro League

Al Nasr, echipa lui Walter Zenga, a învins pe Al Wahda cu 4-1 în cadrul Pro League din Emiratele Arabe Unite.

A fost seara lui Bruno Correa, jucător brazilian care a deschis scorul pentru Al Nasr în minutul 7. Tot el a dublat avantajul echipei antrenate de Walter Zenga, în minutul 62, iar cinci minute mai târziu a reuşit să aducă al treilea gol pe tabela de marcaj. În minutul 75 Al Nasr a râmas în zece după ce jucătorul irakian Nashat Akram a fost eliminat. Al Wahda a redus din diferenţă în minutul 80 prin Al Husaini, dar era deja prea târziu, pentru că Humaid Abbas a închis meciul marcând al patrulea gol pentru Al Nasr în minutul 89.

Walter Zenga, antrenorul celor de la Al Nasr, a fost trimis in tribune de arbitru

A fost o seară agitată pentru antrenorul lui Al Nasr, Walter Zenga, fost manager la Steaua şi Dinamo Bucureşti. La doar 30 de minute de la începerea partidei Zenga a fost trimis în tribune după un conflict cu arbitrul meciului. Al Nasr se află pe locul doi în UAE Pro League, cu 19 puncte, urmaţi de Al Wahda cu 15 puncte. Liderul campionatului din Emiratele Arabe Unite este Al Ain, echipă antrenată de antrenorul român Cosmin Olăroiu.